Aktualności

W krainie alpaki

Pościel z wełny alpak do dziecięcego łóżeczka

30 sierpnia 2018
Pościel z wełny alpak do dziecięcego łóżeczka

Kołdra ma wymiary 100 na 135 cm, poduszka 40 na 60 cm. Jest lekka, ciepła i ma właściwości prozdrowotne. To za sprawą wypełnienia czystą wełną pochodzącą od tych południowoamerykańskich zwierząt, zwaną „wełną bogów”.

 

Włókno jest bardzo cienkie, miękkie, delikatne, a równocześnie niezwykle wytrzymałe. Dzięki temu jest cieńsza i lżejsza, a daje więcej ciepła od tej tradycyjnej. I co istotne: wełna alpak nie zawiera lanoliny – zatem nie kumuluje kurzu i eliminuje warunki rozwoju roztoczy. To  szczególnie  ważne dla alergików i astmatyków. Pościel z wełny alpak ma też właściwości termoregulacyjne, dzięki czemu zapewnia komfort termalny przez cały rok: zimą doskonale chroni przed chłodem, latem nie  można się pod nią przegrzać. Pościel z wełny alpak jest idealna dla noworodków.   

Poszycie kołder wykonane jest z naturalnej, gęsto tkanej, ekskluzywnej bawełny w kolorze ecru, wykończone taką samą lamówką.

Kołdry z wełny alpaki to produkty w stu procentach ekologiczne, zdrowe, a równocześnie ekskluzywne.

Wełna, która stanowi wypełnienie kołder, pochodzi z naszej własnej hodowli „W krainie alpaki”, która znajduje się w Tychowie Starym pod Starachowicami.

Możliwy jest jeszcze jeden rozmiar kołdry – 90 na 120 cm.