Wyroby z wełny

W krainie alpaki

Kołdry z wełny alpak - to oferta dla tych, którzy cenią komfort i zdrowy styl życia. Są lekkie i ciepłe oraz mają właściwości prozdrowotne. To za sprawą wypełnienia czystą wełną pochodzącą od tych południowoamerykańskich zwierząt, zwaną „wełną bogów”. Włókno jest bardzo cienkie, miękkie, delikatne, a równocześnie niezwykle wytrzymałe. Dzięki temu kołdra jest cieńsza i lżejsza, a daje więcej ciepła od tej tradycyjnej. I co istotne: wełna alpak nie zawiera lanoliny – zatem nie kumuluje kurzu i eliminuje warunki rozwoju roztoczy. To  szczególnie  ważne dla alergików i astmatyków. 

Kołdra z wełny alpak ma też właściwości termoregulacyjne, dzięki czemu zapewnia komfort termalny przez cały rok: zimą doskonale chroni przed chłodem, latem nie  można się pod nią przegrzać. Dostosowuje się do ciepłoty człowieka podczas snu i nie zatrzymuje wilgoci, dlatego polecana jest także  osobom ze skłonnościami do nadmiernej potliwości.  

Poszycie kołder wykonane jest z naturalnej, gęsto tkanej, ekskluzywnej bawełny w kolorze ecru, wykończone taką samą lamówką.

Kołdry z wełny alpaki to produkty w stu procentach ekologiczne, zdrowe, a równocześnie ekskluzywne.

Wełna, która stanowi wypełnienie kołder, pochodzi z naszej własnej hodowli „W Krainie Alpaki”, która znajduje się w Tychowie Starym pod Starachowicami.