Wyroby z wełny

W krainie alpaki
W wyrobach z runa alpaki nasz organizm lepiej wypoczywa i szybciej się regeneruje!

Polecamy nasze wyroby uszyte w Polsce, z polskiej hodowli alpak!

Kołdry z wełny alpak - to oferta dla tych, którzy cenią komfort i zdrowy styl życia. Są lekkie i ciepłe oraz mają właściwości prozdrowotne. To za sprawą wypełnienia czystą wełną pochodzącą od tych południowoamerykańskich zwierząt, zwaną „wełną bogów”. Włókno jest bardzo cienkie, miękkie, delikatne, a równocześnie niezwykle wytrzymałe. Dzięki temu kołdra jest cieńsza i lżejsza, a daje więcej ciepła od tej tradycyjnej. I co istotne: wełna alpak nie zawiera lanoliny – zatem nie kumuluje kurzu i eliminuje warunki rozwoju roztoczy. To  szczególnie  ważne dla alergików i astmatyków. 

Kołdra z wełny alpak ma też właściwości termoregulacyjne, dzięki czemu zapewnia komfort termalny przez cały rok: zimą doskonale chroni przed chłodem, latem nie  można się pod nią przegrzać. Dostosowuje się do ciepłoty człowieka podczas snu i nie zatrzymuje wilgoci, dlatego polecana jest także  osobom ze skłonnościami do nadmiernej potliwości.  

Poszycie kołder wykonane jest z naturalnej, gęsto tkanej, ekskluzywnej bawełny w kolorze ecru, wykończone taką samą lamówką.

Kołdry z wełny alpaki to produkty w stu procentach ekologiczne, zdrowe, a równocześnie ekskluzywne.

Wełna, która stanowi wypełnienie kołder, pochodzi z naszej własnej hodowli „W Krainie Alpaki”, która znajduje się w Tychowie Starym pod Starachowicami.

Ciepłe, komfortowe, niepowtarzalne

Późną wiosną nasze alpaki  są strzyżone, a ich runo jest doskonałym surowcem, z którego powstaje wełna. Jest mięciutka, ciepła, nie uczula. Świetnie nadaje się na zimowe czapki, dla pań i panów w każdym wieku. Wyglądają znakomicie, są w naturalnych barwach alpak. No i są niepowtarzalne – bo ręcznie robione. Przyjmujemy zamówienia, które realizowane są w ciągu kilku dni.

Innym produktem, który proponujemy, są kołdry, kołderki i poduszki. Antyalergiczne właściwości wełny i komfort termiczny tworzą doskonałe warunki do snu. „Wełna bogów” pozyskana z runa alpak nie bez powodu doczekała się tak wielkiego uznania.