Alpakoturystyka

W krainie alpaki

Nasze gospodarstwo agroturystyczne położone jest wśród lasów i pól, choć to tylko 6 km od Starachowic, 15 km od Skarżyska i 50 km od Kielc. Proponujemy aktywny rodzinny wypoczynek, połączony ze zdobywaniem wiedzy o alpakach, ich życiu w Tychowie i zwyczajach.        

Główną atrakcją gospodarstwa, które prowadzimy, są alpaki, które zamieszkały u nas blisko półtora roku temu. Przybyły z jednej z legalnych hodowli w Chile. Czas pokazał, że u nas czują się świetnie; na świecie pojawiają się kolejne młode zwierzęta. Są bardzo łagodne, przyjazne i inteligentne, lubią towarzystwo człowieka. Te cechy alpaki sprawiają, że kontakt z nią poprawia samopoczucie, wywołuje pozytywne emocje, uspokaja. Są urocze, wyglądają jakby miały ciągle uśmiechnięte pyszczki – co bardzo podoba się dzieciom. Są bardzo bezpieczne dla alergików: ich miękka, jedwabista w dotyku sierść nie uczula (podobnie jak produkty z niej – patrz zakładka: SKLEP).

Towarzystwo alpak terapeuci polecają szczególnie dzieciom (ale również osobom dorosłym) znerwicowanym, z zaburzeniami lękowymi, z depresją, autyzmem, ADHD. Kontakty ze zwierzętami uczą dziecko empatii, wspomagają budowanie pozytywnej samooceny oraz pewności siebie.

Nasze alpaki w Tychowie bardzo lubią dzieci oraz  inne zwierzęta mieszkające  w gospodarstwie, między innymi zabawną kozę Baśkę i psy (Aleksa i Luśkę). 

Dla najmłodszych dzieci zorganizowaliśmy mini-plac zabaw ze zjeżdżalną, basenem z kolorowymi kulkami; dzieciaki mają również do dyspozycji samochodziki akumulatorowe.

Wspólne biesiadowanie przy ognisku lub grillu może być zwieńczeniem fantastycznie spędzonego czasu w naszym gospodarstwie, atrakcyjnym o każdej porze roku. W sezonie okoliczne lasy są pełne grzybów – to informacja dla grzybiarzy.

Pobyt W Krainie Alpaki może być doskonałym, rodzinnym sposobem spędzania wolnego czasu, także w weekendy.

 

Serdecznie zapraszamy!